Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

13 IV 2014 – OGŁOSZENIA – NIEDZIELA PALMOWA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenia w historii zbawienia.

2. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu:

w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę - rano od godz 7.00 -8.30 i po południu od godz 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę spowiedź tylko rano od godz. 7.00 do 9.00.

3. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:

- w Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu dziękujemy szczególnie za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Alojzy Orszulik. Początek liturgii o godz. 18.00.

- w Wielki Piątek zapraszamy na Liturgie Męki Pańskiej: czytanie słowa Bożego, adorację krzyża i Komunię św. Początek liturgii o godz. 18.00. Dzieci natomiast zapraszamy na specjalne dla nich nabożeństwo o godz. 15.00. W Wielki Piątek jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia natomiast post ścisły, tj. jeden posiłek do syta, od 18 do 60 roku życia. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Próba sypania kwiatów dla bielanek oraz wszystkich dziewcząt, które chciały by brać udział w procesjach eucharystycznych w Wielki Piątek o godz. 16.00.

- Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym kiedy przyjdziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 19.00. Podczas liturgii dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, przygotowując się do 1050 rocznicy chrztu Polski. Na liturgię przynieśmy odpowiednio zabezpieczone świece.

4. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę:

- w kościele od godz. 9.00 -15.00.

- na wioskach od godz. 9.00 - Seroki Zawady, Wygoda, Urbańszczyzna, Jamno, Jastrzębia.

Przez cały dzień u ministrantów będzie można nabyć wodę święconą.

5. Procesja rezurekcyjna i Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.00, 11.15, 12.30, 17.00. Nie ma mszy o godz. 8.00.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tace w tym dniu są przeznaczone na Dom Kapłana Seniora.

7. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność parafialnej Caritas, która niesie pomoc najbiedniejszym.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na czuwanie przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII, które rozpocznie się w sobotę 26 kwietnia Mszą św. o godz. 18.00.Zakończenie ok 22.00.

9. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiary złożyli:

- II KŻR z Zawad         110 zł

- KŻR św. Michała Archanioła        100 zł

- rolnicy z naszej parafii 100 zł

- ofiara bezimienna 50zł

Bóg zapłać

10. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.