Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

2 II 2014 – OGŁOSZENIA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Naarodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

2. Z woli ojca św. Jana Pawła II w dniu dzisiejszym obchodzony jest  Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc zakonom i klasztorom.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Dla dorosłych Msze św. i wystawienie Najświętszego sakramentu o godz. 7.00 i 18.00.

4. W soboty o godz. 18. jest odprawiana Msza św. z liturgią niedzielną dla wiernych, którzy ze względu na obowiązkową pracę nie mogą brać udziału we Mszy św. w niedziele.

5. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmowali intencje Mszy św. na I kwartał 2015 r. czyli miesiące: styczeń, luty, i marzec. Przyjmujemy również na Msze św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.

6. Fundacja " Czyń dobro im. Jana Pawła II" w Łowiczu zwraca się z prośbą o wpłacanie 1% podatku dochodowego na budowę Domu Pogodnej Starości. Wpłat mogą dokonywać również emeryci. Informujemy też, że przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00 - 16.00 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji, która mieści się w budynku plebanii. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę na  Nowennie do MB Nieustającej Pomocy i na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7. W poniedziałek 10 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Poniedziałek 10 lutego, godz. 19.00, sala na plebanii

8. 15 lutego w godz. 13.00 - 14.30 na parkingu przy kościele będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego przeprowadzona przez Pomoc Kościołowi w potrzebie. Szczegóły na tablicy pod chórem.

9. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.