Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

2 III 2014 – OGŁOSZENIA – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę 5 marca Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawione o godz.: 7.00, 8.00, 10.00, i po południu o godz.: 16.00, 17.00, i 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a także powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia i oznacza, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek będziemy szli za Chrystusem Jego Krzyżową Drogą:

- o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci

- o godz. 16.45 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W niedziele o godz. 16.15 będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas Gorzkich Żali.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 6 – 8 kwietnia br. Dokładny program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. I czwartek to dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w I piątek od godz. 16.00.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gdańska, Gdyni i Sopotu w dniach od 25 do 26 kwietnia. Bliższe szczegóły i zapisy u ks. Łukasza w zakrystii.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego. Podczas spotkania adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Od niedzieli będzie trwał 47 tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona księga trzeźwości. Prosimy, aby do tej księgi wpisywali się Ci, którzy podejmują decyzję, że na czas Wielkiego Postu, powstrzymają się od picia alkoholu, czy palenia tytoniu.

8. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.