Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 11-13 grudnia br. W przyszłą niedzielę podamy program rekolekcji.

2. Zapraszamy na roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, która jest dla nas wzorem radosnego oczekiwania adwentowego. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Msze św. roratnie będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7 rano.

3. Od czwartku 1 grudnia Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7, 8, 17:30 i 18.

4. W środę, 30 listopada, wypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Jest to również dzień imienin pasterza naszej diecezji. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego biskupa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek o godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św., ale ze względu na mniejszą liczbę księży w parafii do spowiedzi zapraszamy przed każdą Mszą św.

Różaniec fatimski w sobotę o godz. 16:30.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. dla KŻR i spotkanie formacyjne.

7. Przyszła niedziela to dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek.

8. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na I kwartał 2024 r. – czyli miesiące: styczeń, luty i marzec.

9. Rada parafialna, Sołtysi, Pan Organista i Panowie Kościelni roznoszą opłatki religijne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej parafi.

10. W kiosku pod chórem są do nabycia świece na stół wigilijny – małe po 7 zł, większe po 18 zł.

11. Caritas parafialna zwraca się z prośbą o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona przed świętami wśród rodzin najbiedniejszych.

12. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Gość niedzielny”.