Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

27 X 2013 – OGŁOSZENIA – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W piątek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. w kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00, 10.00, 11.15 i 17.00. O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu razem z par. Świętego Ducha, w tym roku na cmentarzu Świętego Ducha. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. Wolno w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. O godz. 16.15 w kościele różaniec za zmarłych.
 2. W sobotę, 2 listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze św. do kościoła o godz.: 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z modlitwami za zmarłych, a po Mszy św. o godz. 18 Różaniec fatimski.
 3. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.
 4. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych. Należy wypełnić następujące warunki: spowiedź, przyjęcie Komunii św. pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i modlitwa w intencjach Ojca św.
 5. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych i na Mszę św. listopadową za zmarłych. Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej.
 6. Podobnie jak w latach ubiegłych klerycy będą przeprowadzać na cmentarzach zbiórkę ofiar do puszek, na potrzeby Seminarium Duchownego w Łowiczu
 7. Parafialne koło Caritas rozprowadza znicze nagrobne. Możemy je nabywać w kiosku pod chórem.
 8. Dziś po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży klas I szkoły ponadgimnazjalnej i klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca, a o godz. 8. Msza św. dla KŻR.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na diecezjalny fundusz budowy kościołów.
 11. W dniach 17, 19, 20 listopada przybędzie do naszej parafii biskup Andrzej Dziuba pasterz naszej diecezji z wizytacją kanoniczna. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. Módlmy się aby czas obecności pasterza w naszej wspólnocie przyniósł nam obfite owoce.
 12. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.