Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

30.10.2022 – Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania naszej świątyni. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Pana Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych świętych i błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Zapraszamy na Msze św. do kościoła o godz. 7, 8, 10, 11:15 i 17. O godz. 12 Msza św. na cmentarzu parafii Świętego Ducha, a po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Zadbajmy o groby naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności, pamiętając nade wszystko o modlitwie za zmarłych. I jeszcze informacja dla osób, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu grzebalnym. Przypominamy, że raz na 20 lat należy wnieść opłatę za dzierżawę grobu. Na cmentarzu nie sadzimy drzew i krzewów – tui, oraz nie ustawiamy ławek. Wywóz jednego kontenera  śmieci z cmentarza kosztuje parafię 1000 zł.

3. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona świętych w Niebie. Zapraszamy na Msze św. do kościoła o godz. 7, 8, 10, 17 i 18. Po Mszy św. o godz. 10 procesja z modlitwami za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek o godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św., ale ze względu na mniejszą liczbę księży w parafii do spowiedzi zapraszamy przed każdą Mszą św.

Różaniec fatimski w sobotę o godz. 16:30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. dla Kół Żywego Różańca i spotkanie formacyjne.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na wypominki i Msze św. listopadowe.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych będą przeprowadzone na cmentarzach zbiórki ofiar do puszek na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.