Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

5.03.2023 – II Tydzień Wielkiego Postu

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec wskazuje na Jezusa i mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.”

2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

- na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30;

- na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:15.

4. Dziś odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. O godz. 12:30 Msza św., a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. Przypominamy wiernym IV przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach.”

6. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na II kwartał 2024 r. – czyli miesiące: kwiecień, maj i czerwiec. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.

7. W sobotę, 1 kwietnia, odbędzie się pielgrzymka młodzieży maturalnej na Jasną Górą. Zapisy na pielgrzymkę i bliższe szczegóły u katechetów w szkole.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas VII, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 12:30 Msza św., po Mszy św. spotkanie formacyjne.

9. W środę, 15 marca, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie chóru parafialnego. Zapraszamy osoby chętne.

10. Koła Żywego Różańca organizują wyjazd na misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w sobotę, 1 kwietnia, zapisy w zakrystii.

11. Podobnie jak w latach ubiegłych możemy wpłacać 1,5% podatku dochodowego na potrzeby Domu Pogodnej Starości. Dom już służy osobom starszym i chorym, przebywa w nim około 50 osób. Informujemy też, że od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 15 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji „Czyń dobro” im. Jana Pawła II (budynek obok plebanii). Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

12. W piątek, 24 marca, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Początek o godz. 19 w kościele Ojców Pijarów.