Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasło roku duszpasterskiego 2020/2021 brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Mimo ograniczeń związanych z epidemią chcemy zorganizować rekolekcje adwentowe. W naszym kościele w każdej Mszy św. może uczestniczyć ponad 90 osób. W niedzielę 13 grudnia, w pierwszym dniu rekolekcji, zwiększymy też liczbę Mszy św.. Będą dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Więcej szczegółów o rekolekcjach podamy w przyszłą niedzielę.
 3. Zapraszamy na Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, Która jest dla nas wzorem radosnego oczekiwania adwentowego. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Msze św. roratnie będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Od wtorku, 1 grudnia, Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św.
 5. Jutro wypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to również dzień imienin pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Andrzeja Dziuby. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego biskupa.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.15. Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00
 7. Przyszła niedziela to dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek po każdej Mszy św..
 8. Caritas parafialna zwraca się z prośbą o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona wśród osób i rodzin najbiedniejszych.
 9. W kiosku pod chórem są do nabycia świece na stół wigilijny: małe po 6 złotych, większe po 15 złotych.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok. Cena kalendarza 5 zł.
 11. Radni parafialni, pan Organista i panowie Kościelni roznoszą opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.