Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej: o godz. 16.00 - dla dzieci, a godz. 16.45 - dla dorosłych.
  3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 - gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, po wypełnieniu zwykłych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  4. Wielki Post, to również czas modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona Księga Trzeźwości. Prosimy, aby do tej księgi wpisali się Ci, którzy podejmą decyzję, że na czas Wielkiego Postu powstrzymają się od picia alkoholu, palenia tytoniu, czy innych uzależnień.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i Postu za misje i misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na Fundusz Misyjny.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 21-23 marca br. Dokładny program podamy w terminie późniejszym.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III, ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, ze Szkoły Pijarskiej i ze Szkoły w Jamnie i Wygodzie - połączone ze Mszą św..