Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

II NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na I kwartał 2022 roku – czyli miesiące styczeń, luty i marzec. Przyjmujemy także na Msze św. gregoriańskie za zmarłych odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.
  4. W czwartek, 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  5. W niedzielę, 24 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7, które przygotowują się do I Komunii św., połączone ze Mszą św..
  6. Dla Rodziców i dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 4, ze Szkoły Pijarskiej i ze Szkoły w Jamnie i Wygodzie spotkanie odbędzie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 15.00.
  7. Przypominamy też, że w naszej diecezji obowiązuje następująca zasada: dzieci i młodzież uczęszcza na religię do szkoły, a sakramenty przyjmuje w swojej parafii.
  8. Odpowiadając na apel Caritas Polska, niedziela 24 stycznia będzie obchodzona jako Dzień Solidarności z Chorwacją, która została dotknięta trzęsieniem ziemi. Po Mszach św. będą przeprowadzone zbiórki do puszek, by przyjść z pomocą poszkodowanym.
  9. We wtorek, 26 stycznia rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na salę na plebani na godz. 19.00.