1. Niedziela Dobrego Pasterza, nasze patronalne święto, ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej paschalnej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ na odpustowej sumie o godz. 12.30 wprowadzimy uroczyście relikwie św. Jana Pawła II. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za ofiary w wysokości 1700 zł oraz naszej parafiance chcącej pozostać anonimową za ofiarę 2000 zł na koszty związane z zakupem relikwiarza i zamontowanego obok prezbiterium relikwiarium. W związku z obecnością relikwii będziemy w naszej parafii każdego 16-go dnia miesiąca na wieczornej mszy św. odmawiać litanię do św. Jana Pawła II.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, piątek i sobotę. Szczególnie dziękujemy Kołom Żywego Różańca i innym wspólnotom za poprowadzone adoracje.
3. Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach w kościele i osobistą modlitwę.
4. Od piątku 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele, a także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Nabożeństwa majowe w kościele: w niedziele i uroczystości – o godz. 16.30; w dni powszednie – o godz. 17.30
Msze św. od 1 maja w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.
5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, jednak z racji niedzieli liturgiczny obchód tej uroczystości przeniesiony jest na sobotę 2 maja.
6. Maj to w naszej parafii czas Pierwszej Komunii świętej. Uroczystości pierwszokomunijne odbędą się w niedzielę 17. i 24 maja br. o godz. 11.00.
17 maja – I grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 oraz ze Szkoły w Jamnie i Wygodzie i Szkoły Pijarskiej
24 maja – II grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 7
Rocznica I Komunii Świętej dla wszystkich dzieci w niedzielę 31 maja o godz. 11.15
7. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Gdańska i Pelplina mogą już dokonywać wpłat do 20 maja br.
8. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek na każdej mszy świętej. W sobotę różaniec fatimski o 16.30. Ks. biskup na najbliższy piątek 1 maja udzielił całej naszej diecezji dyspensy od piątkowego postu.
9. W niedzielę 3 maja zapraszamy na majowe msze święte w Wygodzie i w Zawadach o godzinie 15.00.









