Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Celebrujemy w tę Uroczystość początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu. Msze św. tego dnia będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 17.30 i o 18.00 – Msza św. zbiorowa połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem dniem świętości życia i duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy wiernych do obrony życia poczętego.
 4. 25 marca przypada też rocznica erygowania diecezji łowickiej w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za całą naszą diecezję.
 5. Parafialne koło Caritas prosi o składnie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Zebrana żywność będzie rozdzielana przed świętami wśród rodzin najbardziej potrzebujących;
 6. Pomimo utrudnień związanych z epidemią koronawirusa i z pewnymi ograniczeniami co do ilości uczestników nabożeństw (do 50 osób) staramy się prowadzić działalność duszpasterską w parafii. W naszym kościele są odprawiane Msze św. w niedzielę według ustalonego porządku, przypominamy: w  kościele: 7.00, 8.00, 10.00, 11.15, 12.30, i 17.00; oraz w szpitalu o 6.30.
 7. Msze św. w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.00, 8.00, 17.30, 18.00. Celebrujemy też inne nabożeństwa: w piątki drogę krzyżową o godzinie 16.00 i 16.45; a w niedzielę gorzkie żale o godzinie 16.15. Udzielamy sakramentów św., są odprawiane pogrzeby, czynna jest kancelaria parafialna.
 8. Zachęcamy naszych parafian, aby mimo utrudnień przygotowali się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego i godnie je przeżyli.
 9. W dniach przewidzianych na rekolekcje wielkopostne (29 – 31 marca) będą sprawowane Msze św., będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W niedzielę 29 marca Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Spowiadamy podczas każdej Mszy św.
 10. W poniedziałek 30 marca i we wtorek 31 marca Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. W tym czasie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwilę przed świętami.
 11. Przypominamy, że każdy katolik przynajmniej raz w roku jest zobowiązany do przystąpienia do sakramentu pokuty, a w Okresie Wielkanocnym powinien przyjąć Komunię Św.
 12. Okres Wielkanocny obejmuje czas od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Czas komunii wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 13. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę 15 marca. Mała grupa osób obecnych na Mszach św. złożyła ponad tysiąc złotych. Bóg zapłać za ten znak troski o parafię.