Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

IV Niedziela Zwykła

1. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przypominały nam o Jezusie – światłości Narodów. W świece możemy się zaopatrzyć w sklepiku pod chórem. Prosimy o zabezpieczenie świec, by nie zanieczyszczać ławek i posadzki kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7,8,10,17 i 18.

2. 2 lutego obchodzimy też Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby zakonów – między innymi dla Sióstr Bernardynek.

3. We wtorek, 13 lutego, rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wtorek, 13 lutego, godz. 19:30, sala na plebanii.

4. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W najbliższych dniach odwiedzimy:

- w poniedziałek, 29 stycznia od godz. 16, odwiedzimy mieszkańców os. Bratkowice blok 35,38 i 39, a od godz. 18 blok nr. 40 i 41 (3 księży)

- we wtorek, 30 stycznia, od godz. 16, odwiedzimy mieszkańców os. Bratkowice blok 42, 43, a od godz. 18 blok nr. 44 (2 księży)

- w środę, 31 stycznia, od godz. 16, odwiedzimy mieszkańców na dawnym placu celebry Papieskiej – ul. Bursztynowa, Braterska, bł. Bolesławy Lament, Diamentowa, Szafirowa, Topazowa, Turkusowa, Papieska, Szmaragdowa, Watykańska, Tuszewska oraz nowy blok Tuszewska 76 po godz. 18. (3 księży)

- w czwartek, 1 lutego, od godz. 16, odwiedzimy mieszkańców os. Bratkowice , blok 45, ul. Medyczna nr 10, a od godz. 18 ul. Medyczna nr. 12 (2 księży)

- w sobotę, 3 lutego, od godz. 9, odwiedzimy mieszkańców ul. Czajki – domy jednorodzinne (2 księży)

5. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie do zakrystii aby ustalić dzień kolędy.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy w piątek na Msze św. o godz. 17 (nie będzie Mszy św. o godz. 16:30). Spowiadamy przed każdą Mszą św. i w czasie każdej Mszy św.

Różaniec fatimski w sobotę o godz. 16:30.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca z naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Sołtysów z naszej Parafii. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.