Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

NIEDZIELA PALMOWA

  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
  2. Dziś o godzinie 16.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy. W Wielki Czwartek Msza św. o godzinie 18.00
  4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św. Zaprasza jednak wierzących do wysłuchania opisu Męki Pańskiej i adoracji krzyża. Po Komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Liturgia Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godzinie 15.00 i o godzinie 18.00.
  5. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zobowiązani są do zachowania postu ścisłego.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18.00.
  7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w kościele od godziny 9.30 do 15.00 oraz na wioskach od godziny 9 – tak jak w latach ubiegłych.
  8. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę: rano od 7.00 do 8.30. Po południu od godziny 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę spowiedź tylko przed południem od godziny 7.00 do 9.30.
  9. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie: 6.00 – Msza św. rezurekcyjna (bez procesji); następne Msze o 8.00; 9.00; 10.00; 11.15; 12.30; 17.00.
  10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.