Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 04.10.2015 – XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś pierwsza niedziela października. Liturgia słowa porusza sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościołach lub domach rodzinnych.

  2. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w kościele: w niedziele o godz. 16.15, w dni powszednie o godz. 17.30. Odmawiajmy różaniec w swoich rodzinach. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i środy – radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

  3. Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św.

  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV dzień papieski pod hasłem – Jan Paweł II Patron Rodziny. Dokładny program Dnia Papieskiego jest umieszczony na plakacie pod chórem. Swoimi ofiarami do puszek będziemy też wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która służy młodemu pokoleniu Polaków, by mogli zdobywać wiedzę i mądrość i w ten sposób budować przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła.

  5. Otrzymaliśmy z Caritas naszej diecezji do rozprowadzenia w parafii znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Znicze te można nabywać w kiosku pod chórem.

  6. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2016 r. Cena kalendarza 5 zł.

  7. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych i na Mszę św. listopadową za zmarłych. Za zmarłych polecanych nam w wypominkach modlimy się w każdą niedzielę o godz. 9.30. Msza św. listopadowa za zmarłych odprawiana będzie codziennie o godz. 17.00. Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać po każdej mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

  8. Rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dzieci posługujące w grupach przyparafialnych na wyjazd zimowy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś po Mszy o godz. 12.30.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min. Nadzieje i obawy związane z rozpoczynającym się dziś XIV Synodem Biskupów poświęconym rodzinie. A także rozmowa z Jackiem Pulikowskim o problemach z którymi borykają się małżeństwa.