Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 06.12.2015 – II Niedziela Adwentu

 1. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 2. We wtorek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg wybierając Maryję na Matkę Swojego Syna, zachował ją od grzechu pierworodnego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.Porządek rekolekcji w niedzielę:- Dorosłych zapraszamy na Msze św. z nauką o godz. 7.00, 8.00,      12.30 i 17.00

  - Młodzież zapraszamy na godz. 10.00

  - Dzieci zapraszamy na godz. 11.15

  Poniedziałek i wtorek

  - Dorosłych zapraszamy na godz. 8.30, 10.00 lub 18.00

  - Młodzież zapraszamy na godz. 17.00

  - Dzieci zapraszamy na godz. 16.00

  Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 – 11.00 i po południu od godz. 16.00 – 18.30.

  Program rekolekcji wywieszony jest pod chórem.


   

 4. We wtorek, 15 grudnia na Mszy św. o godz. 10.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych przez osoby starsze i chore. Bardzo prosimy o pomoc w przybyciu do kościoła tym, którzy sami tego nie mogą uczynić.

 5. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów przed świętami w swoich domach. Chorych odwiedzimy w sobotę 19 grudnia.

 6. Do kosza, który jest wystawiony przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza możemy składać artykuły żywnościowe, które zostaną rozdzielone wśród rodzin najbiedniejszych.

 7. W kiosku pod chórem są do nabycia świece wigilijne: małe po 5 zł., większe po 15 zł. Są tam również do nabycia karty świąteczne.

 8. Najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016 r. w Krakowie. Jednak już tydzień wcześniej, odbędą się „Dni w Diecezjach”. W naszej parafii będziemy gościć około 40 młodych osób ze środkowych Włoch, z regionu Umbria. W związku z tym zbieramy zgłoszenia naszych Parafian i Przyjaciół, którzy są gotowi przyjąć młodych ludzi z Włoch ( minimum 2 osoby) w terminie 20-25 lipca 2016 r. Do przyjęcia gości nie trzeba wiele – wystarczy nawet kawałek podłogi w mieszkaniu czy nieużywane łóżko, zapewniając gościom wyżywienie: śniadanie i kolacje oraz zorganizowanie dnia niedzielnego połączonego z obiadem. Wszystkich chętnych, którzy chcą otworzyć swoje domy, i tych którzy pragną służyć jako tłumacze: język włoski i angielski, prosimy o zgłoszenie w zakrystii po Mszy lub bezpośrednio do ks. Michała w celu uzyskania bliższych informacji.

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min.: o polskich franciszkanach zamordowanych w Peru, którzy znaleźli się w gronie błogosławionych męczenników, a także o Jezusie, który stał się dla nas bramą miłosierdzia prowadzącą do nieba.