Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 07.03.2016 – Piąta Niedziela Zwykła

  1. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00

  2. W środę, 10 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz.: 7.00, 8.00, 10.00 i po południu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, obowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i te, które ukończyły 14 rok życia są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  3. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

  4. W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.

- w piątki o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci

- w piątki o godz. 16.45 Droga Krzyżowa dla dorosłych

- w niedziele o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali


  1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 13 - 15 marca br. Dokładny program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

  2. W czwartek, 11 lutego będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego. W intencji chorych i cierpiących, a także całej służby zdrowia będziemy się modlili na nowennie do M.B Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00.

  3. Czas Wielkiego Postu to również okres modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza jest wyłożona Księga Trzeźwości. Prosimy, aby do tej księgi wpisali się Ci, którzy podejmą decyzję, że na czas Wielkiego Postu powstrzymają się od picia alkoholu czy palenia tytoniu.

  4. Fundacja Czyń dobro im. Jana Pawła II w Łowiczu zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na budowę Domu Pogodnej Starości. Informujemy też, że przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00 - 16.00 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji (budynek obok plebanii). Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę na nowennie di M.B. Nieustającej Pomocy i na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

  5. U ministrantów i w zakrystii do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu.