Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia 10 lipca 2022

 1. Dziś przypada XV Niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby wzmacniać więź ze Zbawicielem. Wchodząc do świątyni pamiętajmy o tym, że strój powinien być stosowny i godny. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, a mężczyźni długie spodnie. Przypominajmy też naszym dzieciom, że żucie gumy nie jest odpowiednim zachowaniem w świątyni.
 2. Składamy serdeczne podziękowania Staroście Łowickiemu za dofinansowanie wyjazdu ministrantów do Kołobrzegu na XVII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC.
 3. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest medalik zawieszony na szyi.
 4. W lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 7 rano i popołudniu 17:30 i 18. Porządek Mszy świętych w niedziele pozostaje bez zmian. Spowiadamy w czasie każdej Mszy świętej.
 5. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach 8 – 9 rano i popołudniu od godziny 16 – 17.
 6. W sobotę, 23 lipca br., Koła Żywego Różańca organizują wyjazd do Lichenia i do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skulsku. Zapisy w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę o godzinie 12:30 Msza święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej i spotkanie formacyjne.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek, 11 lipca – św. Benedykt, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;
  • we wtorek, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, misjonarz na terenach Prus;
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 10. W dniach 23 – 27 sierpnia parafia organizuje wyjazd w góry dla ministrantów. Zgłoszenia i bliższe informacje u księdza Łukasza.