Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 15.11.2015 – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne.

  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Sercu Jezusowemu. Możemy na tej Mszy uzyskać odpust zupełny wypełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

  3. Zwyczajem lat ubiegłych parafia będzie zaopatrywała rodziny w opłatki wigilijne. Przyjęty opłatek z parafii jest znakiem łączności i jedności ze wspólnota, do której należymy. O rozniesienie opłatków prosimy Radę Parafialną, p. Organistę i p. nowego Kościelnego. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii.

  4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

  5. W Każdą sobotę o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. z liturgia niedzielną dla wiernych, którzy ze względu na obowiązkową pracę nie mogą brać udziału we Mszy św. w niedzielę.

  6. Uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 22 listopada na Mszy o godz. 17.00.

  7. Rodziców dzieci posługujących w grupach przyparafialnych, którzy chcą posłać je na wyjazd zimowy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 19 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00.

  8. Zarząd Osiedla Bratkowice zaprasza mieszkańców do udziału w głosowaniu, które odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada w Zespole Szkół przy ul. Młodzieżowej 15. Wybór dotyczy inwestycji, która będzie realizowana w 2016 r. na Bratkowicach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń pod chórem.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min.: Zrobiliśmy co mogliśmy – 50 rocznica orędzia Episkopatu Polski do biskupów niemieckich, a także: Księga na czas próby – o tym jak orędzie zawarte w Księdze Apokalipsy pasuje na nasze czasy.