Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – 2 XI 2014 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś celebrujemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. Ofiarujemy za nich Msze św., modlitwy różańcowe, wypominki, nasze cierpienia i trudy. Dziś o godz. 16.15 procesja w kościele z modlitwami za zmarłych.
  2. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych., Należy wypełnić następujące warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i modlitwa w intencjach Ojca św.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W modlitwie prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Msza św. dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30, spowiedź od godz. 16.00.
  4. Podobnie jak w latach ubiegłych, w przyszłą niedzielę, będziemy gościć relikwie św. Wiktorii patronki naszej diecezji. Będzie okazja do modlitwy za wstawiennictwem tej świętej męczennicy, która oddała życie za Chrystusa. Uroczystości diecezjalne z racji Święta Niepodległości i ku czci św. Wiktorii odbędą się w Łowiczu we wtorek 11 listopada. Początek o godz. 10.00 w kościele Świętego Ducha.
  5. Zapraszamy młodzież klas III gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w niedzielę 9 listopada po mszy św. o godz. 12.30
  6. Przypomnienie dla osób, które mają zmarłych na naszym cmentarzu. Po upływie 20 lat, od dnia pochowania zmarłych, należy odnowić dzierżawę grobu. Ks. Proboszcz zaprasza do kancelarii parafialnej w celu odnowienia dzierżawy grobów dla zmarłych w latach 1991 - 1994.
  7. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę i remonty kościołów.
  8. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.