Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia 20. 03. 2022

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „ Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15
 3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby z miłością było przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Msze Św. o godz. 7, 8, 17.30 i 18. Można spożywać pokarmy mięsne.
 4. 25 marca przypada też 30  rocznica erygowania Diecezji Łowickiej w 1992 r. przez Papieża Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za całą naszą diecezję.
 5. W sobotę 26 marca przypada dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji. Zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.00. Prosimy o modlitwę w tej intencji osoby indywidualne, rodziny naszej parafii oraz wspólnoty działające przy naszym kościele.
 6. Przyjmujemy intencje Mszy Św. na II kwartał 2023r. – czyli miesiące – kwiecień, maj i czerwiec. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze Św. w dni powszednie w tym roku.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych możemy przekazać 1 % podatku na potrzeby Domu Pogodnej Starości. Informujemy też, że od poniedziałku do piątku w godz. od 8-10, możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie fundacji, która mieści się w budynku obok plebanii.
 8. Rekolekcje wielkopostne  w naszej parafii odbędą się  w dniach od 3 – 5 kwietnia br. Dokładny program podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Parafialne koło Caritas prosi o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Zebrana żywność będzie rozdzielona przed świętami wśród osób najbiedniejszych.
 10. Na kwiaty do grobu Pana Jezusa ofiary złożyli:
 • I KŻR z Bratkowic – 200 zł
 • II KŻR z Bratkowic – 200 zł
 • II KŻR z Jamna  - 120 zł
 • II KŻR z Zawad – 100 zł
 • Róża Rodziców za dzieci – 200 zł
 • KŻR św. Anny z ul. Łyszkowickiej – 200 zł
 • KŻR z Jastrzębi – 200 zł
 • KŻR z Serok – 150 zł
 • KŻR Św. Michała i Św. Jana Pawła II – 200   

  „ Bóg zapłać”.