Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia 24 kwietnia 2022

 1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: „Pan mój i Bóg mój” i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność diecezjalnej Caritas.
 3. Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do sakr. bierzmowania.
 4. Koła Żywego Różańca ufundowały stułę wielkanocną, która została umieszczona na krzyżu, w głównym ołtarzu naszego kościoła. Dziękujemy za ten dar.
 5. W niedzielę, 8 maja, wypada niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. Dla naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Możemy w tę niedzielę, na każdej Mszy Św. uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. Należy wypełnić następujące  warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Św. Uroczystość odpustowa będzie poprzedzona doroczną adoracją Najśw. Sakramentu, zwaną dawniej 40 godzinnym nabożeństwem. Bliższe szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek, 25 kwietnia, św. Marek, ewangelista
  • we wtorek, 26 kwietnia, św. Wojciech, bp i męczennik, główny patron Polski
  • w piątek, 29 kwietnia, św. Katarzyna Sieneńska, dziewica, dr Kościoła, patronka Europy
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele i uroczystości o godz. 16.30; w dni powszednie o godz. 17.30. Msze św. w dni powszednie od 2 maja będą odprawiane o godz. 7, 8, 17 i 18.
 8. Dyrekcja II LO w Łowiczu wraz z uczniami zapraszają uczniów klas VIII z rodzicami na Dzień Otwartych Drzwi w poniedziałek 25 IV o godz. 17.00