Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 25.10.2015 – XXX Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś 14 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. Dziękujemy Bogu i ludziom za nasz parafialny kościół i za to, że możemy należeć do Kościoła, w którym dokonuje się nasze zbawienie.

 2. Za tydzień – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu, razem z par. Świętego Ducha, w tym roku na cmentarzu par. Świętego Ducha. O godz. 16.15 w kościele różaniec za zmarłych.

 3. W poniedziałek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze św. do kościoła o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z modlitwami za zmarłych.

 4. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętajmy też o naszych bliskich zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy św. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze, staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Bożych.

 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych na wypominki i Mszę św. listopadową.

 6. Podobnie jak w latach ubiegłych klerycy będą przeprowadzać na cmentarzach zbiórkę ofiar do puszek, na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

 7. Parafialne koło Caritas rozprowadza znicze nagrobne. Można je nabywać w kiosku pod chórem.

 8. Informacja dla osób, które mają zmarłych na naszym cmentarzu grzebalnym. Cmentarz został poświęcony w 1991 r. i od tego czasu są tam chowani nasi parafianie. Po upływie 20 lat od daty pochowania należy odnowić dzierżawę grobu. Prosimy zatem o odnowienie dzierżawy grobów dla zmarłych w latach 1991 – 1995.

 9. 31 października 2015 roku organizujemy w naszej parafii „NOC ŚWIĘTYCH”. Jest to czuwanie modlitewne mające na celu przybliżyć wiernym prawdę o tym, że każdy z nas jest powołany do świętości i każdy z nas może ją osiągnąć będąc w łączności z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Będzie to wieczór radości i uwielbienia Pana Boga.  Serdecznie zapraszamy dzieci ( przebrane za świętych), młodzież i dorosłych do wspólnego przeżywania radości płynącej z bycia blisko Chrystusa. Czuwanie rozpocznie się o godz. 1930. Głównym patronem naszego spotkania będzie św. Filip Neri, a hasłem jego najsłynniejsze powiedzenie „WOLĘ NIEBO”.

 10. Młodzież klas trzecich gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie dziś na Mszy o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min. artykuł O wspólnej kanonizacji małżonków podczas synodu, która jest znakiem nadziei ukazującym małżeństwo jako drogę do świętości A także rozmowa z O. Ksawerym Knotzem o miłości małżeńskiej, w której odbija się miłość Boga.