Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – 26 X 2014 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy 13 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. Dziękujemy Bogu i ludziom za nasz parafialny kościół i za to, że możemy należeć do wspólnoty Kościoła, w którym dokonuje się nasze zbawienie.
  2. Przed nami pierwsze dni listopada i związana z nimi Uroczystość Wszystkich Świętych, która będziemy przeżywali, w najbliższą sobotę, 1 listopada oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone.
  3. Porządek Mszy św. w uroczystość Wszystkich Świętych w kościele – godz.: 7.00, 8.00, 10.00, 11.15, 17.00. O godz. 12.00 Msza św. na cmentarzu, razem z parafią Świętego Ducha, w tym roku na naszym cmentarzu. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O godz. 16.15 w kościele różaniec za zmarłych. Tego dnia nie będzie nabożeństwa fatimskiego.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, będziemy wspominali Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona świętych w niebie. O godz. 16.15 w kościele procesja z modlitwami za zmarłych.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych., Należy wypełnić następujące warunki: spowiedź, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i modlitwa w intencjach Ojca św.
  6. Podobnie jak w latach ubiegłych klerycy będą przeprowadzali na cmentarzach zbiórki ofiar do puszek, na potrzeby wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
  7. Zapraszamy na Noc Świętych – wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych. Nabożeństwo odbędzie się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Wigilie Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu
  8. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych i na Mszę św. listopadową. Imiona naszych bliskich zmarłych możemy zgłaszać po każdej mszy św. do zakrystii a także do kancelarii parafialnej.
  9. Informacja dla osób, które mają zmarłych na naszym cmentarzu. Cmentarz został poświęcony w 1991r. i od tego czasu są tam chowani nasi bliscy. Co 20 lat należy odnowić dzierżawę grobu. Prosimy zatem o odnowienie dzierżawy grobów dla zmarłych w latach 1991, 1992, 1993, 1994.
  10. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.