Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 28.02.2016 – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu.Liturgia Słowa przypomina nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

 2. Rekolekcje parafialne w naszej parafii odbędą się w dniach 13-15 marca br.. Dokładny program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

 3. Dziś o 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  Droga Krzyżowa w piątek:

  • 16.00 – dla dzieci,
  • 16.45 – dla dorosłych.
   Za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


 4. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Kapłani codziennie, w czasie Mszy Świętych posługują w konfesjonale.

 5. Parafialne koło Caritas prosi o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza. Zebrana żywność będzie rozdzielana przed świętami wśród rodzin najuboższych.

 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy już zostali powołani do pracy w kościele. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca od godz. 16.00. Msza Święta dla dorosłych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

 7. W przyszłą niedzielę:
  • Po Mszy św. o godz. 12.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca
  • O godz. 8.00 Msza św. dla Kół Żywego Różańca

 8. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmowali intencje Mszy św. na II kwartał 2017 roku, czyli miesiące – kwiecień, maj i czerwiec. Przyjmujemy również na Msze św. gregoriańskie za zmarłych odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku.

 9. W pierwszy piętek miesiąca o godz. 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem kolejnej części modlitwy Ojcze nasz.

 10. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 6 marca na Mszy o godz. 17.00.

 11. U ministrantów i w zakrystii najnowszy numer Gościa Niedzielnego.