Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia – 29.01.2017 – IV Niedziela Zwykła

 1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane MB Gromnicznej.

  Msze św. w naszym kościele o godz.: 7, 8 , 10 , 17 i o 18. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.


  W świece możemy zaopatrywać się w sklepiku pod chórem. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, by nie zanieczyszczać ławek i posadzki.

 2. 2 lutego obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu
  i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby zakonów – między innymi dla Sióstr Bernardynek.


 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czawrtek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16. Msza św. dla dorosłych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 7 i 18. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy jej matczynej opiece naszą codzienność. Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.

 4. Przyjmujemy intencje Mszy św. na I kwartał 2018 roku, czyli miesiące: styczeń, luty i marzec. Przyjmujemy na Msze św. gregoriańskie za zmarłych odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w dni powszednie w tym roku;

 5. W poniedziałek 6 lutego rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Poniedziałek 6 lutego o godz. 19.30 w sali na plebanii.

 6. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Chcemy jeszcze odwiedzić następujące rodziny:
  • w poniedziałek 30 stycznia od godz. 16.00, Os. Bratkowice bloki nr 6, 7 i 8
  • we wtorek 31 stycznia od godz. 16.00, Os. Bratkowice bloki nr 3b i 3c
  • w środę 1 lutego od godz. 16.00, Os. Bratkowice bloki nr 1, 2, 4 i 5

Jeżeli ktoś nie przyjął Kapłana po kolędzie, a chciałby to uczynić, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, aby ustalić datę wizyty duszpasterskiej.


 1. Nasza parafia we współpracy z II LO im. Mikołaja Kopernika
  w Łowiczu zaprasza pary małżeńskie na wyjątkowe wydarzenie pt. „Randka Małżeńska”. Wydarzenie to, na które składa się Eucharystia w kościele parafialnym, projekcja filmu w Sali konferencyjnej II LO, a następnie miła niespodzianka będzie miało miejsce w niedzielę 12 lutego o godz. 15.00. Małżeństwa, wyrażające chęć wzięcia udziału w „Randce Małżeńskiej” prosimy o odbieranie bezpłatnych zaproszeń w zakrystii. Wzięcie zaproszenia jest równoznaczne z potwierdzeniem obecności;


 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii i u ministrantów do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.