Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia 29.11.2015 – I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy czasem Adwentu nowy rok liturgiczny w Kościele. Przez udział w rekolekcjach, spowiedź adwentową przygotujmy nasze rodziny na godne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę podamy program rekolekcji, które odbędą się w dniach 13 – 15 grudnia.

 2. Zapraszamy na roraty, msze św. ku czci Matki Bożej, która jest dla nas wzorem radosnego oczekiwania adwentowego. Msze św. roratnie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00.

 3. Jutro przypada święto św. Andrzeja Ap. Jest to również dzień imienin pasterza naszej diecezji Ks. bpa Andrzeja Dziuby. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego biskupa.

 4. Od wtorku msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00.

 5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00. Dla dorosłych Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00.

 6. W piątek 4 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii spotkania modlitewne – adoracje połączoną ze śpiewem i rozważaniami. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do kaplicy. Cykl spotkań pierwszopiątkowych będzie dotyczył Modlitwy Pańskiej.

 7. W przyszłą niedzielę:
  • po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
  • o godz. 8.00 Msza św. dla Kół Żywego Różańca.

 8. Również w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 9. Caritas parafialna zwraca się z prośbą o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który będzie wystawiony przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona wśród rodzin najbiedniejszych.

 10. Podobnie jak w latach ubiegłych w całej Polsce rodziny nabywają świece wigilijne. Są dwa rodzaje świec: małe po 5 zł., większe po 15 zł. Świece te można nabywać w kiosku pod chórem. Są tam również karty świąteczne.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a nim min.: o przejściu przez Bramę Miłosierdzia i rozpoczynającym się roku Jubileuszowym Miłosierdzia Bożego, a także o specyficznej młodości, szponach Hazardu i modlitwie, która zmienia wszystko rozmowa z Krzysztofem Antkowiakiem.