Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – 8 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

 1. Rekolekcje parafialne w naszej parafii odbędą się w dniach 22 – 24 marca. Dokładny program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

 1. Dziś o godz. 16.15 –nabożeństwo Gorzkich Żali. W piątek Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 dla dzieci o 16.45 dla dorosłych.

 1. Parafialne Koło Caritas zwraca się z prośbą o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który będzie wystawiony przy obrazie Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona przed świętami rodzinom najbiedniejszym.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • o godz. 12.30 Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej
 • o godz. 15.00 kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci klas II połączone z Mszą św.

 1. Dziś po Mszy o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 12 marca o godz. 17.00.

 1. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmowali intencje Mszy św. na II kwartał 2016r., czyli miesiące – kwiecień, maj i czerwiec. Przyjmujemy też na msze gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy również, że są wolne terminy na msze św. w dni powszednie w tym roku.

 1. Przed kościołem jest ustawiony kontener, do którego możemy składać makulaturę. Jest to forma pomocy dla Kościoła na Filipinach.

 1. Fundacja „Czyń dobro im. Jana Pawła II” w Łowiczu zwraca się z prośba o przekazywanie 1% podatku dochodowego na budowę Domu Pogodnej Starości. Informujemy też, że od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 możemy uzyskać bezpłatną pomoc w wypełnieniu formularza PIT w siedzibie Fundacji, która mieści się w budynku plebanii. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą środę podczas nowenny do M.B. Nieustającej Pomocy oraz na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 1. Na kwiaty do grobu Pana Jezusa ofiary złożyli:
 • II KŻR z Bratkowic           100 zł.
 • KŻR im. Jana Pawła II      200 zł
 • KŻR św. Wiktorii              100 zł
 • KZR z ul Łódzkiej             200 zł
 • IV KŻR z Jamna                110 zł

 1. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.