Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia II Niedziela po Bożym Narodzeniu

  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas pokarmem na drogę.
  2. W czwartek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, która – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych sióstr i braci. Zapraszamy na Msze Św. , które będą odprawiane według porządku niedzielnego. Kredę i kadzidło przygotowali ministranci z ks. Łukaszem i będzie je można nabyć przed Mszą Św. Ofiary składane za kadzidło i kredę są przeznaczone na fundusz ministrancki. Ofiary składane na tacę 6 stycznia są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Msza Św. z adoracją Najświętszego Sakramentu dla dorosłych o godz. 7 i 18. Spowiadamy w czasie każdej Mszy Św..
  4. Msze Św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7, 7.30, 8 i 18.
  5. Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia składamy naszym Parafianom wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Ze względu na istniejącą pandemię tegoroczna wizyta kolędowa będzie miała inny charakter. Zapraszaliście nas przez wiele lat do swoich domów i mieszkań. Dzisiaj my chcemy Was zaprosić na kolędowanie  w naszym kościele. Każda wioska, ulica czy blok będzie miała swój dzień, by w ten wyjątkowy sposób przeżyć kolędę. Tego dnia będziemy wspólnie modlić się o dar Bożego błogosławieństwa dla naszych domów i rodzin. Szczególnym darem tegorocznej kolędy będzie dar modlitwy za zmarłych. Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie.

Program kolędy na najbliższe dni:

- w poniedziałek, 3 I 2022r. zapraszamy mieszkańców Jamna i Grudz Nowych

- we wtorek, 4 I 2022r. mieszkańców Zawad

- w środę , 5 I 2022r. mieszkańców Wygody

- w sobotę, 8 I 2022r. mieszkańców ul. Jana Pawła II, ul. Topolowej i Ułańskiej

- w poniedziałek, 10 I 2022r. mieszkańców Jastrzębi, Serok i Urbańszczyzny

Przebieg kolędy:

o godz. 16.30 – możliwość spowiedzi św.

o godz. 16.45 – Różaniec za zmarłych

o godz. 17.00 – Msza Św. ze specjalnym błogosławieństwem