Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu

  1. Kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Wielu parafian skorzystało z sakr. pokuty i przygotowało serca na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych mieszkań, zakupy, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz również ważna jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi od poniedziałku do czwartku rano od godz. 7 – 8.30 i po południu od godz. 17.30 – 18.30. W wigilię Bożego Narodzenia spowiedź tylko rano od godz. 7 – 8.30.
  3. W piątek, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia . Niech to będzie okazja do pojednania, zgody i wyciągnięcia przyjaznej dłoni w naszych wspólnotach rodzinnych i sąsiedzkich. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawiane 2 Pasterki – o godz. 22 i o godz. 24., aby stworzyć możliwość udziału we Mszy Św. jak największej grupie wiernych. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością Bożego Narodzenia. Następne Msze Św. w dniu 25 XII będą sprawowane o godz. 8, 9 – dodatkowa, 10, 11.15, 12.30 i 17. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7 rano.
  5. W niedzielę 26 XII święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. o godz. 7, 8, 10, 11.15, 12.30 i 17. Poświęcenie ziarna do siewu o godz. 8 i 10.
  6. Rada Parafialna, Sołtysi. p. Organista, i p. Kościelni zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Parafia otrzymała z tej okazji 21400 zł.
  7. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za rozniesienie opłatków Radzie Parafialnej, Sołtysom, p. Organiście i p. Kościelnym. Wszystkim rodzinom dziękujemy  za złożone ofiary na potrzeby parafii. W opłatki można się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii.
  8. Caritas parafialna serdecznie dziękuje za złożoną żywność do kosza, który był wystawiony pod ołtarzem Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona wśród osób najbiedniejszych, we wtorek od godz. 8 – 10.
  9. W sklepiku pod chórem są jeszcze świece na stół wigilijny.
  10. Na potrzeby parafii otrzymaliśmy ofiary bezimienne – 600 zł i 100 zł. „ Bóg zapłać”.