Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

OGŁOSZENIA – NIEDZIELA – 25 SIERPNIA 2013

1. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

2. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

3. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.

4, Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalne Msze Święte w naszym kościele dnia 2 września o godz. 7 i 18, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla II LO i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 będzie odprawiona 2 września o godz. 9.00.

6. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Podczas zawierania sakramentu małżeństwa małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. Módlmy się aby wszyscy rodzice podołali tym zobowiązaniom.

7. W przyszłą niedzielę przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny zostanie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 7.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 8.00 Msza św. w intencji KŻR.

9 Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

10. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory zostanie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 10.00. Podczas tego dziękczynienia będziemy prosili Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość.

11. W poniedziałek 9 września o godz. 19.00 rozpocznie się nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Zapraszamy narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Poniedziałek 9 września g. 19.00 sala na plebanii.

12. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2014 r., wydane przez naszą diecezję. Kalendarz został poświęcony zbawczym wydarzeniom z życia Jezusa Chrystusa. Ilustracje pochodzą z różnych kościołów naszej diecezji. We wrześniu jest m.in. obraz Chrystusa Dobrego Pasterza z naszego kościoła. Do refleksji nad wiarą w Syna Bożego zachęcają nas słowa papieża Franciszka zawarte na poszczególnych stronach kalendarza. Cena jednego egzemplarza 4 zł.

13. Ksiądz Rafał Wiśniewski z Kutna organizuje pielgrzymkę do Włoch. Rzym –Monte Casino – Capri – Neapol – Etna  - Syrakuzy  - Pompeje. Szczegóły w zakrystii.

14. Młodzież z Żyrardowa zaprasza na Rio w Żyrardowie spotkanie przedłużające Światowe Dni Młodzieży 31 sierpnia  o godz. 20.00 przed Kościołem Matki Bożej Pocieszenia. Autokar, będzie podstawiony w
sobotę 31 sierpnia na placu przed Katedra w Łowiczu. Wyjazd godz. 18.30. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii.

15. U ministrantów i w zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość niedzielny”.