Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła

 1. W środę 8IX Święto Narodzenia NMP. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto nazywane jest Świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Zapraszamy na Msze Św.  o godz. 7, 8, 10, 17 i 18. Poświęcenie ziarna do siewu na Mszy Św. 8 i 10.
 2. Po Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL.
 3. Msze Św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7, 8, 17.30 i 18. Spowiadamy w czasie każdej Mszy Św.
 4. Podobnie jak w latach ubiegłych, będą spotkania dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I spowiedzi i I komunii św. Pierwsze spotkanie połączone z Mszą Św. będzie w niedzielę 19 IX o godz. 15. Zapraszamy dzieci ze SP nr 1, 2, 4 i 7, ze Szkoły Pijarskiej i ze Szkoły w Jamnie i Wygodzie.
 5. Przypominamy, że w naszej diecezji obowiązuje następująca zasada: dzieci i młodzież uczęszczają na religię do szkoły, a sakramenty przyjmują w swojej parafii.
 6. Podobnie jak w latach ubiegłych kapłani będą  co miesiąc odwiedzać osoby starsze i chore w ich domach, aby mogli korzystać ze spowiedzi i przyjmować Komunię Św. Prosimy o zgłaszanie tych osób do zakrystii.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2022r. Kalendarz jest poświęcony kapliczkom przydrożnym z terenu naszej diecezji. Cen 5 zł.
 8. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na 4 kwartał 2022r., czyli miesiące X,XI i XII. Przyjmujemy także na Msze Św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze Św. w tym roku w dni powszednie.
 9. Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz.10. Prosimy rolników i działkowiczów o przygotowanie dożynkowych wieńców.
 10. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze spotkanie powakacyjne na godzinę 10.
 11. Zapraszamy na spotkania przygotowujące do sakr. bierzmowania w naszej parafii przez dwie najbliższe niedziele na Msze Św. o godz. 12.30 w następującym porządku: 19 IX młodzież z rodzicami ze Szkół Podstawowych klas VIII: Szkoła nr 1,  7,  z Jamna i Wygody. 26 IX młodzież z rodzicami ze Szkół Podstawowych kl. VIII: Szkoła nr 2, 4 i Pijarska.
 12. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia tygodnik katolicki „ Gość Niedzielny” oraz specjalny dodatek poświęcony nowym błogosławionym w cenie 10 zł.