Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania naszej świątyni. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
  2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i jego przykazaniom. Dla nas święci są drogowskazami na drodze do świętości. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Z powodu epidemii nie będzie Mszy św. na cmentarzu. O godz. 16.30 w kościele procesja z modlitwami z zmarłych.
  3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Mszę Św. do kościoła o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 10.00 procesja z modlitwami za zmarłych.
  4. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zgłaszać naszych bliskich zmarłych na wypominki na Mszę św. listopadową.
  5. Parafialne koło Caritas rozprowadza znicze nagrobne. Możemy je nabyć w kiosku pod chórem.
  6. W kiosku pod chórem i w zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok. Cena kalendarza – 5 złotych.
  7. W naszej polskiej tradycji pierwsze dni listopada wiążą się z wielką dbałością o zewnętrzne oznaki naszej pamięci o tych, co odeszli. Dekorujemy pomniki kwiatami, zapalamy znicze. Zachęcamy wszystkich do zwrócenia większej uwagi na modlitwę za zmarłych, aniżeli na dekoracje kwiatowe i palenie zniczy. Niech zewnętrzne oznaki naszej troski i pamięci o tych, którzy odeszli, nie przysłonią nam duchowego charakteru tych dni. Przypominamy też, że co 20 lat odnawiamy dzierżawę grobów naszych bliskich zmarłych, pochowanych na cmentarzu grzebalnym. Na cmentarzu, bez zgody administracji cmentarza, nie wolno sadzić drzew i krzewów.