Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Święto Św. Szczepana

  1. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia.
  2. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W chwili prześladowania nie wyparł się Jezusa. Niech świadectwo jego wierności będzie dla nas wyzwaniem, żebyśmy z odwagą i miłością dzielili się radością płynącą z narodzenia Bożej Dzieciny.
  3. Dziękujemy za choinki ofiarowane do naszego kościoła – rodzinie Gnat z ul. Makowiska, p. Danucie Kwasek z Jastrzębi i rodzinie Sumińskich z os. Bratkowice.
  4. Jutro Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, a szczególnie, za te, które przeżywają trudności i kryzysy. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 17.00. W każdej Mszy św. może uczestniczyć 93 osoby – dotyczy to także kwarantanny narodowej.
  5. W czwartek, 31 grudnia kończy się Rok Pański 2020. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  6. Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia składamy naszym parafianom wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy takie wizyty kolędowe składać i w tym roku. Jednak ze względu na ograniczenia związane z epidemią zrobimy to po świętach Wielkanocnych. Plan szczegółowy kolędy podamy w późniejszym czasie, bliżej świąt Zmartwychwstania Pańskiego.