Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za świadectwo wiary i przywiązania do Kościoła, które złożyliście podczas wizytacji naszej Parafii przeprowadzonej przez ks. Bp Ordynariusza. Oddzielne słowa podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkół, Przedszkola i Szpitala za godne przyjęcie Księdza Biskupa.

2. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przypomina nam, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto dzisiaj spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to szczególny czas w roku liturgicznym, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.

4. Od piątku, 1 grudnia, Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7, 17:30 i 18:00. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i w czasie każdej Mszy św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek o godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 18 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

Różaniec fatimski w sobotę o godz. 16:30.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych parafia będzie zaopatrywać rodziny w opłatki wigilijne. Przyjęty opłatek z parafii jest znakiem łączności i jedności ze wspólnotą, do której należymy. O rozniesienie opłatków prosimy Radę Parafialną, Sołtysów, Pana Organistę i Panów Kościelnych. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby parafii.

Dziś na Mszy św. o godz. 10 pobłogosławimy (pobłogosławiliśmy) opłatki na wigilijny stół, które w najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów i mieszkań.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 8 Msza św. dla Kół Żywego Różańca i spotkanie formacyjne.

8. W czwartek, 30 listopada wypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to również dzień imienin pasterza naszej diecezji – ks. bp Andrzeja F Dziuby. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za naszego biskupa.

9. W kiosku pod chórem są do nabycia świece na stół wigilijny, małe po 7 zł, większe po 15 zł.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2024 rok . Cena kalendarza 7 zł.

11. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia nowy numer „ Gościa Niedzielnego”.