Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto dziś zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to szczególny czas w roku liturgicznym, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia i do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności.
  3. W sobotę odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Do sakramentu przystąpiła młodzież z klas 8 szkół podstawowych i klas 1 szkół średnich. Polecamy tę młodzież modlitwie naszych parafian, aby młodzież ta wytrwała w wierze i była świadkami Chrystusa w codziennym życiu.
  4. Caritas parafialna zwraca się z prośbą o składanie artykułów żywnościowych do kosza, który jest wystawiony przy ołtarzu Chrystusa Dobrego Pasterza. Żywność ta zostanie rozdzielona wśród rodzin najbiedniejszych przed świętami.
  5. Podobnie jak w latach ubiegłych w całej Polsce rodziny nabywają świece wigilijne. Są dwa rodzaje świec: małe po 6 złotych, większe po 15 złotych. Świece te można nabywać w kiosku pod chórem.
  6. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok. Cena kalendarza 5 zł.
  7. Radni parafialni, Kościelni będą w najbliższym czasie roznosić opłatki wigilijne. Pan Organista od jutra będzie roznosił opłatki na os. Bratkowice, zaczynając od bloku nr 1. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
  8. Pamiętając o naszych bliskich zmarłych, którym często tak wiele zawdzięczmy, modlimy się o życie wieczne dla nich. Pięknym darem, jakim możemy obdarować zmarłych, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo jest zamówiona Msza św. w rocznicę ich śmierci, w dniu imienin czy urodzin. Wyrazem naszej pobożności i troski o zmarłych są też Msze św. gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy św. w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy, dzień po dniu.