Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Dzisiaj II grupa dzieci przyjmuje po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzieci te będą uczestniczyć przez cały tydzień we Mszy św. o godz. 18. W sobotę o godz. 8.

3. Dzisiaj również święto naszych kochanych Mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i dla naszych rodzin. Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Udział we Mszy św. w Boże Ciało jest obowiązkowy. Nabożeństwo majowe o godz. 16:30. Delegacja z naszej parafii weźmie udział w procesji katedralnej. Wyjście do katedry o godz. 9:45.

5. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę. O godz. 10 Msza św. w naszym kościele, a po Mszy św. procesja do kościoła Świętego Ducha. Zapraszamy do udziału w procesji, aby publicznie wyznać wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na terenie naszej parafii:

I ołtarz – I Koło Żywego Różańca z Bratkowic – św. s. Faustyny i św. Andrzeja Boboli

II ołtarz – Cech Rzemiosł Różnych z Łowicza

Prosimy o dekorację domów, zwłaszcza na trasie procesji – ul. Jana Pawła II i Os. Kostka.

6. Rocznica I Komunii Świętej dla wszystkich dzieci w przyszłą niedzielę. Zapraszamy dzieci i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 10 i na procesję eucharystyczną. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych we wtorek o godz. 16. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, Rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.

7. W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Różaniec fatimski o godz. 16:30.

8. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek – św. papież Paweł VI, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II

- we wtorek – bł. Stefan Kard. Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła

- w sobotę – św. Justyn, filozof i męczennik, gorliwy obrońca wiary

9. Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie na „ Cuda Polski 2024” ogłoszonym przez czasopismo National Geographic. Oddajmy głos na Nasze krypty Prymasowskie. Szczegóły na plakacie pod chórem.

10. Próba sypania kwiatów dla Bielanek odbędzie się we wtorek, 28 maja o godz. 17:00.

11. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę 1 czerwca br. Zapisy w zakrystii.