Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dzisiaj Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, wyniesionych na ołtarze i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Dzisiejsza uroczystość przypomina też, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze św. są odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 17.00. Z powodu epidemii nie ma Mszy św. na cmentarzu. O godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  2. Dziś o godz. 17.00 rozpoczynamy miesięczną modlitwę za zmarłych polecanych na Mszę św. listopadową.
  3. Za zmarłych polecanych nam w wypominkach rocznych będziemy się modlić w każdą niedzielę o godz. 9.25.
  4. Jutro, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tak zwany Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona świętych w niebie. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z modlitwami za zmarłych.
  5. W listopadzie – w dowolnie wybrane 8 dni można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy wypełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych oraz pomodlić się w intencjach Ojca św.. Więcej informacji o odpustach na tablicy ogłoszeń pod chórem.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza Św. dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz. 16.30. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. W naszej polskiej tradycji pierwsze dni listopada wiążą się z wielką dbałością o zewnętrzne oznaki naszej pamięci o tych, co odeszli. Dekorujemy pomniki kwiatami, zapalamy znicze. Zachęcamy wszystkich do zwrócenia większej uwagi na modlitwę za zmarłych, aniżeli na dekoracje kwiatowe i palenie zniczy. Niech zewnętrzne oznaki naszej troski i pamięci o tych, którzy odeszli, nie przysłonią nam duchowego charakteru tych dni.
    Przypominamy też, że co 20 lat odnawiamy dzierżawę grobów naszych bliskich zmarłych, pochowanych na cmentarzu grzebalnym. Na cmentarzu, bez zgody administracji cmentarza, nie wolno sadzić drzew i krzewów.
  8. 29 października zmarł Ks. Bp Józef Zawitkowski. Zmarłego Ks. Biskupa polecamy pamięci modlitewnej naszych parafian. O dacie pogrzebu będziemy informować w miarę możliwości.