1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie umocnieni mocą z wysoka wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
2. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna ostatni tydzień spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
3. Dziś druga grupa dzieci przyjmuje po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzieci te będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00.
4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7, 8, 17 i 18. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00.
5. W najbliższy wtorek przypada Dzień Matki. Ogarnijmy modlitwą nasze mamy. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożych łask a zmarłym radość wieczną.
6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych ze wszystkich szkół. Próba dla dzieci w czwartek o godz. 18:45. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. W związku ze spowiedzią kancelaria parafialna w piątek po południu będzie nieczynna.
8. Przedszkole katolickie „U Bolesi” zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w sobotę 30 maja przy skansenie w Maurzycach. Początek o godzinie 11.00. Szczegóły na plakacie pod chórem.
9. Również w sobotę 30 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami udają się na dziękczynną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Zbiórka przy kościele o godzinie 6:45.
10. Zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 6 czerwca. Zapisy w zakrystii.
11. Już za dwa tygodnie w niedzielę 7 czerwca przeżyjemy w naszej parafii sakrament bierzmowania. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 pierwsza próba dla bierzmowanych. Obecność kandydatów obowiązkowa.
12. Tradycyjnie na koniec roku szkolnego organizujemy wyjazd dla ministrantów, bielanek i scholi. W tym roku wyjazd odbędzie się 12 czerwca i będzie to park rozrywki Energylandia. Ponieważ po zapisaniu się chętnych dzieci z grup parafialnych mamy jeszcze wolne miejsce, można się na ten wyjazd zapisywać.









