Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie umocnieni mocą z wysoka wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna ostatni tydzień spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

3. Dziś druga grupa dzieci przyjmuje po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzieci te będą uczestniczyć w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18.00.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz.  7,   8,  17  i  18. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W najbliższy wtorek przypada Dzień Matki. Ogarnijmy modlitwą nasze mamy. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożych łask a zmarłym radość wieczną.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych ze wszystkich szkół. Próba dla dzieci w czwartek o godz. 18:45. Spowiedź  dla tych dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. W związku ze spowiedzią kancelaria parafialna w piątek po południu będzie nieczynna.

8. Przedszkole katolickie „U Bolesi” zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w sobotę 30 maja przy skansenie w Maurzycach. Początek o godzinie 11.00. Szczegóły na plakacie pod chórem.

9. Również w sobotę 30 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami udają się na dziękczynną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Zbiórka przy kościele o godzinie 6:45.

10. Zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 6 czerwca. Zapisy w zakrystii.

11. Już za dwa tygodnie w niedzielę 7 czerwca przeżyjemy w naszej parafii sakrament bierzmowania. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 pierwsza próba dla bierzmowanych. Obecność kandydatów obowiązkowa.

12. Tradycyjnie na koniec roku szkolnego organizujemy wyjazd dla ministrantów, bielanek i scholi. W tym roku wyjazd odbędzie się 12 czerwca i będzie to park rozrywki Energylandia. Ponieważ po zapisaniu się chętnych dzieci z grup parafialnych mamy jeszcze wolne miejsce, można się na ten wyjazd zapisywać.