1. Pan Jezus tak jak obiecał, przygotowuje miejsce w Domu Ojca dla każdego z nas. Miłość do ziemskiej ojczyzny, która dziś uzewnętrznia się poprzez majowe święto nie wyklucza jednocześnie miłości do Ojczyzny Niebieskiej.
2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy liturgiczną uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, ale nie zapominamy dziś o święcie Konstytucji 3-go Maja, bardzo ważnego dnia w naszej historii.
3. Od piątku 1 maja rozpoczęliśmy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Nabożeństwa majowe w kościele: W niedzielę i uroczystości – 16.30; W dni powszednie – 17.30
4. Msze św. w dni powszednie od 1 maja będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Jeszcze dziś o 15.00 Msze majowe w Wygodzie i w Zawadach. Zapraszamy mieszkańców tych miejscowości do licznego udziału.
5. W najbliższy piątek 8 maja obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada także 1 rocznica wyboru papieża Leona XIV.
6. Począwszy od 13 maja odprawiać będziemy co miesiąc o godzinie 18.00, aż do 13 października, msze z nabożeństwem fatimskim. Połączone będą one z fatimskim różańcem i procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i świecami.
7. Osoby zapisane na wyjazd do Gdańska i Pelplina proszone są o dokonywanie wpłat. A w zakrystii można zapisywać się na wyjazd do Częstochowy na Kongres Kół Żywego Różańca, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca.
8. Jak co roku, już za dwa tygodnie wyruszy z Łowicza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W dniach 18 – 24 maja pielgrzymi przemierzać będą tę samą drogę, jaką chodzili nasi przodkowie od 371 lat. W tym roku pielgrzymom towarzyszyć będzie hasło: „Zawierzeni Maryi – posłani do świata”. serdecznie zachęcamy do udziału w tych niepowtarzalnych rekolekcjach w drodze.
9. Na stoliku pod chórem znajdziemy wyłożony program dwóch pielgrzymek. Pierwszą organizuje ks. Łukasz Antczak z parafii Zduny i jest czterodniowy to wyjazd na Litwę w dniach 12 – 15.06, a druga to pielgrzymka diecezjalna do sanktuariów Europy: Lourdes, La Salette, Fatima, Santiago de Compostella. Ta druga pielgrzymka odbędzie się w październiku i ma kilka opcji do wyboru: można pojechać i wrócić autokarem, pojechać autokarem i wrócić samolotem, polecieć samolotem i wrócić autokarem lub polecieć i wrócić samolotem. Wszystkie te opcje zawierają wspólny pobyt w wymienionych sanktuariach z księdzem biskupem Wojciechem Osialem, który również będzie brał udział w pielgrzymce. Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi ofertami.
10. Od jutra młodzież z klas maturalnych rozpocznie zdawanie egzaminu dojrzałości. Polecamy Was droga młodzieży opiece Ducha Świętego, byście z pomocą Jego Darów jak najlepiej przeżyli ten ważny dla Was czas i zachęcamy byście w tych dniach uczestniczyli w mszach świętych w kościele.
11. Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie za tydzień 10 maja na mszy świętej o godzinie 17.00.
12. W sobotę 9 maja, o godz. 19:15 będzie odprawiona msza majówkowa w Serokach. Zapraszamy serdecznie.









