Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i po południu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Post ścisły obowiązuje pomiędzy 18, a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia. Wielki Post to tak zwany czas zakazany dla wesel, zabaw i dyskotek.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 16.00 - dla dzieci, o godz. 16.45 - dla dorosłych; w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 16.15;
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 21-23 marca br. Dokładny program podamy w późniejszym terminie.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Jana Pawła II, połączone ze Mszą św..
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej, a po Mszy Św. spotkanie formacyjne.