Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XII Niedziela zwykła

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach. Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  2. Polscy biskupi jednogłośnie zdecydowali o zniesieniu z dniem 20.06.2021 udzielonych w związku z pandemią dyspens od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Jest to związane ze znaczną poprawą sytuacji epidemicznej w Polsce. Obowiązek uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane nakłada na katolików pierwsze przykazanie kościelne odnoszące się do trzeciego przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.
  3. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
  4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00 – Msza św. zbiorowa. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 17.00.
  6. Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego, który z powodu epidemii okazał się bardzo wymagający i trudny dla nas wszystkich. Zapraszamy na Msze św. na zakończenie roku szkolnego i do sakramentu pokuty. Będzie to okazja do podziękowania za otrzymane łaski, ale również do wspólnej prośby o bezpieczne i zdrowe wakacje. Msze św. są odprawiane codziennie o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy Św.
  7. Przyjmujemy intencje Mszy Św. na III kwartał 2022 r. - czyli miesiące – lipiec, sierpień i wrzesień. Przyjmujemy też na Msze Św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy także, że są wolne terminy na Msze Św. w dni powszednie w tym roku.