Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XVI Niedziela Zwykła

  1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 11). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na wypoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zgubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  2. W przyszłą niedzielę – w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów. Po każdej Mszy św. przed kościołem, na ulicy Papieskiej i na parkingach będziemy święcić pojazdy. Kierowcy otrzymają pamiątkowe breloczki ze św. Krzysztofem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  3. Przypominamy, że wchodząc do świątyni należy zadbać o godny strój, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. Szacunek wyrażamy nie tylko przez strój, ale także przez kulturę osobistą. Dlatego zwróćmy uwagę, szczególnie na nasze dzieci, tłumacząc, a przez to wychowując je do życia w społeczeństwie, że np. żucie gumy nie jest odpowiednim zachowaniem w świątyni.
  4. W lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godzinie 7 rano i po południu o godzinie 17:30 i 18. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św. Porządek Mszy św. w niedziele o godzinie 7, 8, 10, 11:15, 12:30 i 17.

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty włącznie w godzinach 8 – 9 rano i po południu od godziny 16 – 17.

  • Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18, w piątki o godzinie 18 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii (u ministrantów) jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.