Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata: to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
  2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  3. W sobotę, 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Masza św. o godz. 18:00, a po niej możliwość pobłogosławienia pojazdów. Pojazdy prosimy ustawić na parkingach i wzdłuż ul. Papieskiej. Kierowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki.
  4. W przyszłą niedzielę przypada dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich, dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym wieczne szczęście w niebie.
  5. Msza Św. w intencji dzieci, które przyjęły I Komunię Św. 11 lipca br. i ich rodzin będzie odprawiona w niedzielę 9 sierpnia o godz. 11.15.
  6. Ks. Biskup Ordynariusz mianował wikariuszem w naszej parafii ks. Tomasza Muszyńskiego. Serdecznie witamy ks. Tomasza w naszej parafialnej wspólnocie.