Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XVII Niedziela Zwykła

  1. Każda Msza święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste , z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. Przypominamy, że wchodząc do świątyni należy zadbać o godny strój, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.
  3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów przed kościołem, na ulicy Papieskiej i na parkingach. Kierowcy otrzymają pamiątkowe breloczki ze św. Krzysztofem.
  4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników. Szanujmy ich trud.
  5. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie się modlić o powołania kapłańskie dla naszej diecezji. Prosimy o modlitwę w tej intencji w naszych rodzinach, w Kołach Żywego Różańca i w modlitwach indywidualnych.
  6. W przyszłą niedzielę także o godzinie 8 Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. o godzinie 12:30 nabożeństwo eucharystyczne.
  7. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
  8. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.