Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XVII Niedziela Zwykła

1. Dziś ostatnia Niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym XVII Niedziela w ciągu roku. Dzisiaj liturgia wzywa nas do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, będziemy polecać  w modlitwie Miłosiernemu Bogu.

3. We wtorek rozpoczyna się sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

4. Środa, 2 sierpnia to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu. Warunki uzyskania odpustu: nawiedzenie świątyni parafialnej, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby Bożej. Pierwszy piątek to dzień komunii św wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Zapraszamy na msze św o godz. 7 i 18. W okresie wakacji nie ma mszy św o godz 16.30 i adoracji po mszy św o godz 18. Różaniec Fatimski w sobotę o godz 17.

6. W lipcu i sierpniu msze św w dni powszednie są sprawowane o godz 7 i 18. Porządek mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian. Spowiadamy przed każdą mszą św i w czasie.

7. W przyszłą niedziele po mszy św o godz 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Msza św w intencji Kół Żywego Różańca o godz 8.

8. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek 31 lipca, św. Ignacy z Loyoli kapłan

- we wtorek 1 sierpnia św. Alfons Liguori, biskup i doktor kościoła

- w piątek 4 sierpnia, św Jan Maria Vianney, kapłan, patron proboszczów

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

8. W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.