Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Godne i częste przyjmowanie Komunii Św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmijmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  2. W naszych modlitwach nie zapominajmy o wypoczywających na wakacjach i urlopach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. dla 9-ciorga dzieci z III klas. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadków, odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
  4. Dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, który został mocno zniszczony przez potężną eksplozję materiałów wybuchowych. Po Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Prosimy także o modlitwę w intencji ofiar tragedii.
  5. Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o godz. 10.00. Prosimy rolników i działkowiczów o przygotowanie dożynkowych wieńców.