Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXI Niedziela Zwykła

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego  zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na Prawo Boże dokonuje się przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek, 4 września br.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św dla dzieci i młodzieży w I piątek o godz. 16.30. Spowiedź przed Mszą św i w czasie Mszy św. Po Mszy św o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz 20. Różaniec Fatimski w sobotę o godz. 17.00.

4. 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny. Msza św w ich intencji będzie odprawiona 31.08.  o godz. 7.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Msza św w intencji Kół Żywego Różańca o godz 8.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św będą zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź w Słowenii.

7. Od piątku, 1 września Msze św w dni powszednie będą odprawiane o godz 7.00, 17.30 i 18.00.

8. Msza św za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w niedzielę 10 września o godz 10.00

9. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek, 28 sierpnia św Augustyn, biskup i doktor Kościoła

- we wtorek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

11. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz rożnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem.