Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  3. We wtorek, 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00, 8:00 lub 18:00. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi przez cały tydzień o godz. 7:00, 8:00, 17:30 i 18:00.
  4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 8:00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w I piątek o godz. 7:00, 8:00, 16:30, 17:30 i 18:00. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św.
  6. Różaniec fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok, wydane przez naszą diecezję. Kalendarz jest poświęcony Słudze Bożemu Ks. Prymasowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w 100. rocznicę Jego urodzin. Cena kalendarza 5 zł.
  9. Od wtorku, 1 września, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00, 17:30 i 18:00.
  10.  W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 8:00 Msza św. dla Kół Żywego Różańca.