Przeskocz do treści
Slide 1
Image is not available
Slide 1
Image is not available
Slide 1 - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
Slide 1 - copy - copy - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj
Image is not available
PlayPause
previous arrow
next arrow

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne zbiory, pamiętamy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna do siewu na Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00.
  2. W związku z brakiem możliwości spowiedzi wielkanocnej z powodu epidemii przypominamy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski okres spowiedzi wielkanocnej został wydłużony do 14 września, czyli do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do pojednania się z Panem Bogiem, by wypełnić obowiązek spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 17.30 i 18.00. Spowiadamy w czasie każdej Mszy św.
  5. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje Mszy św. na 4 kwartał 2021 roku, czyli miesiące – październik, listopad i grudzień. Przyjmujemy także na Msze św. gregoriańskie za zmarłych, odprawiane przez 30 kolejnych dni. Informujemy też, że są wolne terminy na Msze św. w tym roku, w dni powszednie.
  6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Dni Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  7. W niedzielę 20 września o godzinie 15.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla wszystkich dzieci. Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodzeństwa w piątek 18 września o godz. 15.30.
  8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2021 rok. Kalendarz jest poświęcony Słudze Bożemu Ks. Prymasowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w 100. rocznicę Jego urodzin. Cena kalendarza – 5 złotych.